پاکسازی پوست چیست؟

پاکسازی پوست چیست؟ 400 400 دکتر امید شعبانی
پاکسازی پوست

کلینیک تخصصی پاکسازی پوست در اندیشه

سطح پاکسازی پوست از سلول‌های مرده یا لایه ‌ی شاخی تشکیل شده است. این سلول‌ها در سطحی‌ ترین بخش اپی ‌درم پوست قرار گرفته‌ اند. وظیفه‌ ی سلول‌ های شاخی محافظت از پوست بدن است و اولین خط دفاعی بدن در برابر عوامل بیماری ‌زا محسوب می‌شود . به طور معمول بدن هر ۳۰ روز یکبار تمام سلول‌های لایه شاخی را حذف و سلول‌های جدیدی جایگزین شان می‌کند. منتها گاهی اوقات این سلول‌های مرده روی پوست تجمع می‌یابند. برداشت سلول‌های مرده یا اگزفولیشن به شما کمک می‌کند که پوست شاداب ‌تر و درخشان ‌تری داشته باشید .

روی پوست ما را به طور طبیعی چربی‌هایی می‌پوشانند که در حفظ رطوبت پوست موثرند و خواص ضد میکروبی هم دارند. در برخی افراد چربی‌ها روی پوست تجمع پیدا می‌کنند، منافذ پوستی را می‌بندند و باعث  پاکسازی می‌تواند چربی‌های اضافی صورت را حذف کند.

تقریبا تما‌می خانم‌ها به داشتن یک پوست زیبا و شاداب تمایل نشان ‌می‌دهند و برای آن تلاش ‌می‌کنند؛ بدیهی است که داشتن یک پوست سالم، زیبا و شاداب تاثیر ‌فوق‌العاده‌ای روی ظاهر دارد. برای این منظور پاکسازی پوست ‌می‌تواند بسیار مفید باشد. قرار گرفتن در معرض آلودگی ها، نور خورشید، مراقبت‌های غیراصولی و حتی داشتن استرس ‌می‌توانند تاثیرات منفی روی پوست داشته باشند. ‌در این ‌صورت پاکسازی پوست در کنار مراقبت از پوست باعث تمیز شدن و از بین ‌رفتن سلول‌های مرده پوست خواهد شد.

پوست انسان به‌طور طبیعی چربی تولید می‌کند. این چربی‌ از پوست در برابر آفتاب محافظت می‌کنند و مانع تبخیر بیش از حد آب از سطح پوست وخشکى آن می‌شود. اما از طرفی تجمع این چربی‌ها در منافذ پوست و ترکیب آنها با اکسیژن هوا، می‌تواند باعث ایجاد کومدون یا جوش‌های سرسیاه شود پاکسازی پوست به طور دوره ای به شما کمک خواهد کرد.

تولید محتوا گروه هلدینگ تجارت 20

به این صفحه امتیاز دهید

منو